NVT juniorů – Základní kurz 2022 (jarní běh)

V pátek 20. 5. 2022 odpoledne se začalo na základnu Mraveniště ve Valašské Bystřici sjíždět 28 účastníků jarního juniorského NVT. V očích mnohých bylo znát prvotní očekávání a otázky – Jaké to bude? S kým se tady potkám? Co po nás budou chtít? A podobné další.

Po úvodních seznamovacích hrách v týmech bylo vidět, jak počáteční odstup mizí a účastníci z různých hlídek a z různých koutů Česka se společnými víkendovými zážitky sbližují. V rámci lekcí jsme procházeli praktické i duchovní témata a mnohé zkoušely realizovat – vést a organizovat hry, připravit modelovou schůzku nebo krátké slovo (podobenství), tzv. hřebík, i se zpětnou vazbou. Pro někoho „brnkačka“, pro jiné velká výzva stát před skupinou lidí a mluvit. Výsledky byly skvělé a byla to dobrá zkušenost s překonáním sebe sama. Trávili jsme spolu i čas ve chválách a modlitbách a ten byl opravdu intenzivní.

Z čeho mám radost? Z mladých lidí, kteří nejsou zaměřeni jen na sebe a své potřeby, ale chtějí sloužit druhým. Z týmu vedoucích a pomocníků – každý umíme něco a navzájem se doplňujeme. Mám moc rád, když Bůh mezi námi dělá něco hmatatelného. A to vše jsem na letošním NVT mohl vidět.

Přejeme novým juniorům, ať jsou odvážní a nebojí se přijímat nové výzvy. Ať zdravě „otravují“ své vedoucí hlídek a přinášejí tam nové nápady. Ať pro službu vždy čerpají sílu od Toho, kdo ji nadpřirozeně dává.

Díky všem lektorům a „podržtaškám“ – jste skvělí a bez vás by to nešlo.

HTML galerie Zonerama

Copy link
Powered by Social Snap