NVT 2021

První červencový víkend proběhl Národní výcvikový tábor (NVT) pro vedoucí Royal Rangers. Již sedmadvacet let se na tuto zážitkově-vzdělávací akci sjíždějí účastníci i instruktoři z celé České republiky. Tak například Jihomoravský kraj měl letos na NVT zastoupení nejen mezi účastníky (tři vedoucí z 24. PH Brno II a jeden z 18. PH Brno I), ale i mezi instruktory (dvě osoby včetně krajského velitele). A od roku 2008 se NVT realizují na krásné táborové základně RR „Pod Vlčí skálou“ u jihomoravské obce Sloup.

Účastníků letos dorazilo do Sloupu celkem 28, z toho 16 mužů a 12 žen. Byli rozděleni do pěti kmenů, lahodně pojmenovaných jako Hermelíni, Lučiny, Nivy, Parmazáni a Romadůři. Tým 11 instruktorů nesl pak hrdý název Labužníci a doznal letos změn, přičemž tou nejvýraznější byl Marek Bužga, velitel 42. PH Ostrava, v klíčové roli průvodce-seniora. A vedl si velmi dobře! Jeden z předchozích průvodců, legendární Petr Helešic z 2. PH Břeclav, nás potom přijel v průběhu NVT alespoň navštívit.

Co dodat? Program proběhl podle plánu (např. hořelo jen to, co hořet mělo), všichni účastníci kurz úspěšně absolvovali a v týmu instruktorů panovala až nečekaná pohoda. Nečekaná z toho důvodu, že většina týmu kvůli značnému pracovnímu vytížení dorazila na tábořiště pouhé dva dny před začátkem NVT a někteří to měli s okolnostmi doma poměrně těžké. Například lektorka první pomoci, civilním povoláním lékařka ARO, zvládla NVT i s 10měsíčním potomkem (který mimochodem posloužil jako maskot akce). Zde však nutno zmínit i přístup jednoho absolventa z kmene Parmazánů, který kvůli včasnému nástupu na NVT vstával na služební cestu ve dvě hodiny ráno, vzal s sebou i manželku (aby ho případně budila) a se svým nákladním autem přijel ze severozápadních a jižních Čech přímo do Sloupu na registraci. Manželka (mimochodem absolventka jednoho z předchozích NVT) pak po splnění úkolu pokračovala hromadnou dopravou domů.

Podtrženo, sečteno, 28 absolventů NVT 2021 posílí službu dětem a mládeži (případně jiné bohulibé aktivity) po celé republice. Díky všem kolegům instruktorům za vynikající práci.

Více fotek i s komentářem k shlédnutí na royalovské Zoneramě:
https://www.zonerama.com/royalrangerscz/Album/7409123
© Josef Jan Kovář

Podobné příspěvky

Naši podporovatelé a partneři

Naším největším podporovatelem je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Na krajské a lokální úrovni nás dále podporují především jednotlivé krajské a obecní úřady, církve a různé firmy.
Na národní či krajské úrovni jsme rovněž členy nebo spolupracujeme s různými organizacemi a církvemi. Díky aktivní spolupráci a předávání zkušeností může naše služba růst a fungovat.