Nová literatura

Na sdíleném Google disku jsme pro vás připravili veřejně přístupnou složku NOVÁ LITERATURA, ve které najdete materiály představené na Konferenci velitelů v listopadu 2021. Pro přístup do složky je vyžadováno přihlášení Google účtem:

  • máte-li osobní či hlídkový účet v doméně royalrangers.cz, můžete po přihlášení rovnou do sdílené složky vstoupit;
     
  • jestliže účet v doméně royalrangers.cz nemáte, přihlásíte se přes svůj soukromý Google účet a prostřednictvím formuláře, zobrazeného po vstupu do složky, požádáte o přístup. Do volitelné zprávy prosím uveďte své jméno a hlídku. Žádost o přístup by měla být vyřízena nejpozději do 24 hodin – pokud by se tak nestalo, napište prosím na podpora (z) royalrangers.cz.

Co ve složce NOVÁ LITERATURA najdete a jak s ní pracovat

V hlavní složce najdete pracovní sešity pro věkové skupiny Kids, Discovery a Adventure ve formátu PDF. Případné připomínky a návrhy k těmto pracovním sešitům je možno podávat formou komentáře, kdy označíte text, který chcete připomínkovat, a kliknete vpravo na ikonu + Přidat komentář.
Chcete-li si již nyní pracovní sešity pro děti na vyzkoušení sami vytisknout, doporučujeme použít PDF soubory z podsložky TISK, ve kterých nejsou vkládané komentáře. Výhledově bude možnost pracovní sešity objednat již vytisknuté (cenově výhodnější – postup objednání bude upřesněn).

Dále ve složce najdete podsložky s materiály pro vedoucí:

  • základní praktické dovednosti
  • volitelné odborky (na volitelných odborkách pracujeme a budou postupně přidávány)
  • sport a atletika
  • biblické základy
  • služba, projekt

Všechny podsložky mají stejnou strukturu. Naleznete zde manuál pro vedoucí (pokud již byl vytvořen) a případně též další doplňující složky či soubory, kde jsou nahrány nějaké pomocné materiály k příslušné odborce. Své návrhy a připomínky můžete do manuálů vkládat obdobným způsobem jako u pracovních sešitů, tj. označit připomínkovaný text a kliknout vpravo na ikonu + Přidat komentář.

Na konci každého manuálu se nachází sekce Nápadník, kde jsou (či budou) uvedeny zajímavé odkazy, nápady či návody. Do této sekce můžete své nápady pro ostatní rovnou zapisovat formou návrhů – váš text se zde zobrazí v zeleném rámečku a vpravo bude uvedeno vaše jméno + datum přidání.

Všechny podsložky rovněž obsahují složku Upload do které můžete pro ostatní nahrávat celé soubory či složky vašich zajímavých podnětů, návodů či nápadů k příslušnému tématu.
Pro každou odbornost bude vytvořena redakční skupina, která se bude zabývat vašimi podněty a po jejich schválení je zapracuje do stávajícího textu (resp. vaše soubory přesune ze složky Upload mezi ostatní doplňkové materiály).

Výzva závěrem

Hledáme nové spolupracovníky. Pokud vás práce na nové literatuře zaujala a máte zájem se zapojit, napište prosím na emailovou adresu pavel.svoboda (z) royalrangers.cz. Hledáme spolupracovníky na vytvoření manuálů pro vedoucí, které jsme zatím nestihli udělat, dále do redakčních skupin a do pracovních skupin, které vytvářejí volitelné odborky.

Copy link
Powered by Social Snap