Jarní NVT juniorů zvládlo všech 32 účastníků

Petr Machalec

O víkendu 19. – 21. 5. 2023 proběhlo na valašské základně Mraveniště jarní NVT juniorů. Přijelo 32 účastníků z 10 předních hlídek, a to nejenom z Moravy. Nejdále to měl Láďa Menčík se svou posádkou z Rumburku.

Po krátkém zahájení jsme se rozdělili do 4 menších týmů, ve kterých pak probíhaly některé části programu. Před účastníky byly postaveny různé výzvy, se kterými se museli poprat – např. zvládnutí praktických i duchovních lekcí, modelová situace ohledně přípravy her v krátkém čase a také i příprava a veřejné představení svého krátkého podobenství, tzv. „hřebíku“.

NVTj je základní výcvik a příprava juniorských vedoucích pro službu dětem v předních hlídkách – na schůzkách, víkendovkách a táborech. Jsme vděční za mladé lidi, kteří chtějí něco dělat a učit se novým věcem.

V malých přestávkách mezi nabitým programem zbylo i trochu času na poznání nových kamarádů nebo protáhnutí těla při ringu.

Vše završil sobotní večer, kdy jsme měli delší čas společných chval a modliteb. V neděli dopoledne jsme NVTj ukončili poslední výzvou, kterou bylo napsání dopisu sobě samému a následné symbolické „překročení hranice“ do nového období a vyslání nových juniorů do služby.

Gratulujeme všem 32 účastníkům, kteří „NVTéčkem“ prošli a přejeme jim, ať odhodlání a nadšení pro práci v předních hlídkách nevyhasne, ale naopak se ještě více rozhojňuje.

Podobné příspěvky

Naši podporovatelé a partneři

Naším největším podporovatelem je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Na krajské a lokální úrovni nás dále podporují především jednotlivé krajské a obecní úřady, církve a různé firmy.
Na národní či krajské úrovni jsme rovněž členy nebo spolupracujeme s různými organizacemi a církvemi. Díky aktivní spolupráci a předávání zkušeností může naše služba růst a fungovat.