Po stopách Eskymo Welzla

Petr Němec

Po stopách Eskymo Welzla byla společná (a v podstatě už tradiční) víkendovka 14., 19., 52. a 54. přední hlídky na táborové základně Dálava u Kaplice. Po vzoru tohoto gentlemana jsme pořádali recesistický závod s kufrem, hledání uhelné sloje, lov a opékání ryb. Ke slovu přišly také tradiční eskymácké dovednosti, stavění iglú, závody s psím spřežením, rýžování zlata, lanové aktivity, saunování,… A večer pak promítání záznamů z mobilů s patřičným komentářem.

Eskymo Welzl byl český dobrodruh, který na lodi objel svět, šel pěšky přes Sibiř až na Novosibiřské ostrovy, procestoval Aljašku, rýžoval zlato, lovil tuleně, obchodoval s kůžemi, žil mezi eskymáky a kdyby se s ním náhodou v roce 1924 u pobřeží Ameriky nepotopila loď a imigrační úřad ho bez dokladů neposlal postrkem zpět do Evropy, tak o něm snad ani nevíme.

Ovšem tímto rokem se akce stala přímo mezinárodní – díky Adrianovi a Josefovi, vedoucím z 280. přední hlídky z Dráždan. Díky nim taky odpadlo obligátní sobotní brodění a potok jsme mohli překonat suchou nohou – přes dvě ramena postavili lanovku a slackline. Velmi dobře se včlenili mezi děti, kterým už ani nepřišlo, že chvílemi musí holt mluvit anglicky. Ukázalo se, že spousta dětí anglicky umí. 😊 Speciálně hlídky z Drážďan mají zájem na společných aktivitách. Příští rok v lednu přijedou znovu i s nějakými odvážnými dětmi…

HTML galerie Zonerama

Podobné příspěvky

Naši podporovatelé a partneři

Naším největším podporovatelem je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Na krajské a lokální úrovni nás dále podporují především jednotlivé krajské a obecní úřady, církve a různé firmy.
Na národní či krajské úrovni jsme rovněž členy nebo spolupracujeme s různými organizacemi a církvemi. Díky aktivní spolupráci a předávání zkušeností může naše služba růst a fungovat.