Hraničářův učeň 2022

Vyhrát válku a podmanit si po smrti krále celé Iberionské království. Právě to byl cíl 270 bojovníků z celkem 19 předních hlídek, 3 larpových klanů a dalších jednotlivců, kteří se o třetím červnovém víkendu sjeli do Křídel u Nového Města na Moravě, kde si pro ně i letos 25. přední hlídka Žďársko připravila tradiční larpovou bitvu.

Na místo bojů se začali účastníci sjíždět už v pátek odpoledne. Kromě absolvování povinné kontroly kostýmů a zbraní čekal na Araluen, Celtiku, Gorlan a Skandii před prvním střetem ještě jeden důležitý úkol – zvolit mezi sebou toho nejschopnějšího a nejzkušenějšího bojovníka, který je jako král povede do bitvy. Mezi kandidáty se objevily nové tváře i vysloužilí králové z předchozích let. Volba to rozhodně nebyla jednoduchá a například u Celtiky nakonec rozhodl mezi dvěma kandidáty až boj muže proti muži. Nakonec však byla čtveřice kompletní, a nezbývalo nic jiného než se pustit do prvního porovnání sil ve formě nočního questu.

V něm se proti sobě postavily vždy dva národy ve dvou různých kategoriích, do patnácti a nad patnáct let. Všechny boje byly poměrně vyrovnané, a každý z národů si z nich odnesl alespoň část výhry. Zdálo se tak, že se bojovníci budou o celkové vítězství přetahovat až do posledního střetu.

Nakonec byl však opak pravdou. Většina dalších bojů už byla totiž téměř plně v režii hrdinné Skandie. Jejich válečníci si v sobotu podmanili jak tažení, tak bitvu o města. Svou snahu o ovládnutí Iberionu pak završili v neděli, kdy společně s Gorlanem s přehledem udolali Celtiku s Araluenem, a stejně jako loni si odnesli putovní trofej pro celkového vítěze.  

Celý víkend ale nebyl jen o bojových strategiích a válečných taženích. V pátek i v sobotu večer si mohli účastníci užít společné shromáždění, kde kromě inspirativních kázání zazněly také některé tradiční „royalovské“ chvály. V sobotu si také organizátoři za pomoci jednotlivých národů připravili soutěžně kulturní program, který se protáhl až do nočních hodin.

A co dodat na závěr? Snad jen malé pozvání na příští rok. Pokud si i vy chcete užít celý víkend ve středověké atmosféře plné válečných tažení daleko od civilizace, neváhejte, a vyrazte na larp společně s námi. Na situace plné bojového křiku, ale i společného smíchu a přátelství totiž budete dozajista vzpomínat ještě dlouho po konci bitvy.

HTML galerie Zonerama

Více fotek k shlédnutí na žďárském webu:
https://www.rrzdarsko.cz/hranicaruv-ucen-2022

Copy link
Powered by Social Snap