20 let v 26. přední hlídce Olomouc

Druhé srpnové výročí 20 let od založení přední hlídky nás zavede do hanáckého města Olomouc. I tady za celou historii prošlo oddílem několik desítek kluků a holek, z nichž někteří se stali dalšími vedoucími a pomocníky. Mimochodem, olomoucká i žďárská přední hlídka byla založena ve stejný den, a to 18. 8. 2001.

A i v této přední hlídce je stále původní velitel – Robert Myška, který rád zodpověděl naše otázky 🙂

 • Jak jsi se dostal k RR?
  Někdy kolem roku 2000 jsme se v našem sboru – AC Olomouc, začali jako pracovníci nedělky modlit za vznik služby Royal Rangers u nás. Po několika měsících mě napadlo, že bych se mohl zajet na to „NVT“ podívat, jestli tam nenačerpám nápady pro naši dětskou službu. A tak jsme tam s mou snoubenkou Petrou přijeli na „zásnubní cestu“.
 • Proč jsi se rozhodl založit přední hlídku Royal Rangers?
  Prožil jsem to na NVT jako Boží povolání 🙂 A přišlo mi to jako přirozené pokračování rozvoje dětské služby v našem sboru.
 • Vzpomeneš si ještě na svého průvodce seniora z NVT? Víš, kdo to byl?
  Petr Helešic. Byl děsně drsnej!
 • Jaké byly začátky služby RR?
  Počátky byly idylické. Začali jsme s asi 20 dětmi z olomouckého a zábřežského sboru, se kterými jsme se roky znali z nedělky i z táborů, takže jsme plynule rozšířili dosavadní činnost. Teď máme určitě mnohem víc zkušeností, tehdy jsme měli asi víc nadšení…
 • Vzpomeneš si na nějaký zážitek, který Ti opravdu utkvěl v paměti?
  Dokud mi paměť slouží, tak jich je fakt hodně. První výprava kousek za Olomouc, ze které jsme se vrátili pozdě. Náš první Ringoturnaj včetně finále, které jsme prohráli. Od té doby jsme se naučili fandit. Oslava narozenin PW na Eurocampu ve Finsku…
 • Chtěl si s RR někdy seknout?
  Když nám na pár měsíců zbyly v Royalu jen dvě děti, to mohlo být tak v roce 2006. Doma jsme měli tři vlastní, ale ještě malé, a já často nebyl doma…
 • Co by sis přál do budoucna? Máš nějaké plány?
  Rozjet v přední hlídce nový systém práce RR. Lépe rozvíjet a motivovat náš tým vedoucích a juniorů. Předat vedení přední hlídky svému nástupci, který to bude dělat dvakrát líp než já.
 • Změnila se za těch 20 let nějakým způsobem práce s dětmi?
  Určitě ve spoustě věcí, ale všechno to jsou drobnosti ve srovnání s tím, že je stále potřeba Boží požehnání a upřímná láska k dětem.
 • Myslíš, že RR má stále co nabídnout?
  Z ohlasu na naši činnost mezi dětmi a rodiči soudím, že stále ano.
 • Co bys vzkázal svému mladšímu já před 20 lety?
  To je ale sci-fi… Chybami se člověk učí, takže kdyby se šlo poučit popisem budoucích chyb a katastrof… 😉 Já nechci, aby to znělo pateticky, ale nedokážu to líp zformulovat: 1. Važ si lidí, které ti Bůh svěřil, a nenechej je jen tak při první přeháňce odejít. 2. Co děláš, dělej naplno, ne na půl plynu. 3. Především střez a chraň své srdce, vždyť z něho vychází život.

Také Robertovi děkujeme za odpovědi na naše zvídavé otázky a přejeme mu dostatek sil a elánu do služby, Boží vedení a moudrost.

Po 25. přední hlídce Žďársko a oloumoucké šestadvacítce slaví 20 let od založení i 27. přední hlídka Jihlava. V Jihlavě aktuálně šéfuje Ilona Zadinová a i jí byly položeny stejné otázky. Již brzo bude možné si přečíst její odpovědi 🙂

Copy link
Powered by Social Snap