NVT juniorů – Trek 2021

46 km, 1700 výškových metrů nahoru a 1400 dolů. 11 účastníků, z toho víc jak polovina juniorů. Takový byl Trek 2021. Vzhledem k situaci s covid-19 na Slovensku přesunutý do přívětivých Rychlebských hor. Ale přestože nejvyšší dosažený bod měl „jen“ 1128 m n. m., může se klidně srovnávat s předchozími ročníky. Šlo se po hranicích s Polskem, takže to byl vlastně taky výlet na/za hranice. Byli jsme i na místě zvaném „nebe“.

Na účastníky čekaly lekce mimo jiné o Boží lásce, o motivaci dětí a o nebezpečí na horách. Účastníci sami si také měli nějaké hřebíky ve vztahu k putování připravit.  Jistě si z toho zapamatovali, jak je důležitý kulich a pláštěnka. A také kdo je to „Bodry Ostravak“. Svébytným a hojně používaným bylo slovo začínající na K (k2o), které značně přispělo ke zvýšení fyzické kondice výpravy. Přes nepříznivou předpověď nám trochu zapršelo až poslední den, takže jsme měli i dva velmi příjemné večery s povídáním u ohně (příště více surovin na opečení).

Celkově lze akci hodnotit kladně. Mnozí by jeli na NVT Trek i příští rok a více než polovina uvažuje i o NVT zima 😊 A vy ostatní junioři, pojeďte příště také, to dáte! Ale raději sebou neberte k2o 😉

HTML galerie Zonerama

Copy link
Powered by Social Snap