Táborová základna Křídla

Aktualizováno

Táborová základna se nachází u obce Křídla u Nového Města na Moravě a odráží přesně to, co si představíte, když hledáte ideální místo v náruči přírody. Nabízí nespočet možností pro dobrodružství, zábavu a objevování a je proto ideálním místem pro pořádání letních táborů a výcvikových programů pro děti a mládež.

GPS souřadnice jsou:

49.5341550N, 16.1398839E

Základna disponuje maximální kapacitou 60 dětí + vedoucí. Pro ubytování jsou k dispozici 10x stany typu Sahara, 1x stan typu Zubřík, 5x tee-pee a srub s kapacitou pro 15 osob. Pro stravování a přípravu jídel slouží největší stavba táborové základny. V jedné části se nachází kuchyně, která je kompletně vybavena veškerým potřebným zařízením, které umožňuje efektivní a pohodlnou přípravu jídel pro účastníky tábora. V druhé části se nachází prostorná jídelna, která poskytuje dostatečný prostor pro pohodlné stravování či společný program například při nepřízni počasí. Voda je získávána z nedaleké studánky a je navedena přímo do kuchyně, což zajišťuje bezproblémový přístup k pitné vodě.

K dispozici je také umývárna s vojenskou sprchou. I zde je navedena pitná voda ze studánky. Když venku prší nebo je chladno, srub je rovněž ideálním místem pro pořádání skvělých programů a aktivit. A co teprve možnost koupat se přímo v základně v malém rybníku! To je příslib radosti a osvěžení v teplých letních dnech. Děti si budou užívat skákání do vody, plavání a vodní hry. Když budou unavení z všech aktivit, mohou si odpočinout u rybníka a prožívat nezapomenutelné chvíle s kamarády.

Jedním z charakteristických prvků této základny je absence elektřiny, což umožňuje účastníkům prožít táborový pobyt v autentickém a přírodním prostředí. Pokud je však potřeba elektřinu využít pro určité aktivity nebo vybavení, je možné si zapůjčit centrálu. Důležité je také vzít v úvahu, že v případě dlouhodobě deštivého počasí se může zhoršit přístup k tábořišti. Je vhodné, aby organizátoři akcí měli k dispozici terénní auto.

Táborová základna Křídla nabízí bohaté možnosti pro nezapomenutelné táborové zážitky, spojené s přírodou a venkovským prostředím. Je to místo, kde děti zažijí něco jedinečného a zanechají zde své srdce, které bude navždy propojeno s tímto krásným kouskem přírody.

Další informace a fotografie o táborové základně můžete najít i na webu.

Ceník

červenec, srpen: 1800 Kč/den
září - červen: 1000 Kč/den

Další základny

Naši podporovatelé a partneři

Naším největším podporovatelem je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Na krajské a lokální úrovni nás dále podporují především jednotlivé krajské a obecní úřady, církve a různé firmy.
Na národní či krajské úrovni jsme rovněž členy nebo spolupracujeme s různými organizacemi a církvemi. Díky aktivní spolupráci a předávání zkušeností může naše služba růst a fungovat.