Táborová základna Kořen (Na Kosím potoce)

Základna se nachází nedaleko obce Kořen v údolí Kosího potoka. Jedná se o krásnou loučku se zbytky zbořeného mlýna, kolem které prochází turistická značka. Základna je ryze zálesáckého typu – není zde elektřina, tekoucí pitná voda a ani telefonní signál.

GPS souřadnice jsou 49.8535664N, 12.8231725E.

Vybavení

K dispozici je 5x tee-pee (každé max. pro 6 osob, včetně dřevěných podlážek) a také čtyři oddílové kuchyňky, ve kterých si každá skupina samostatně vaří. Nejedná se o typické „royalovské“ kuchyňky, ale o upravené verze. V případě zájmu je možnost zapůjčení jednoho velkého vojenského hangáru, případně i s kamínky na vyhřátí (v noci bývá v údolí chladno i během léta). Veškeré táborové vybavení (nádobí, nářadí apod.) by si měli zájemci přivézt sami.

Pitná voda se dováží z Kořene (je možné zapůjčit 1000l barel, případně lajtnu na vodu za V3S – i s dovozem na tábořiště). Pro úschovu potravin se využívá chladný sklípek v prostorách bývalého mlýna. Nedaleko protéká potok, na kterém je malá hráz umožňující koupání (cca 3/4 metru vody). Koupání v teplé vodě je možné po dohodě nabídnout ve Středisku sociálních služeb v obci Černošín (cca 7km). Po domluvě se může pomoci i s odvozem.

Cesta k tábořišti je skutečně offroadová. S velkým rizikem ji lze projet i osobním autem. Od nejbližší silnice od obce Kořen je cesta dlouhá něco přes kilometr.

Ceník

Kontakt

Podívejte se na další základny

Copy link
Powered by Social Snap