Táborová základna Javorový

Aktualizováno

Táborová základna se nachází v chráněné oblasti na louce uprostřed beskydské přírody v krásném prostředí obklopeném lesy v nadmořské výšce 840 m. n. m. kousek pod vrcholem Javorový.

GPS souřadnice jsou:

49.6168925N, 18.6221850E

K dispozici je 11x podsadových stanů (22 osob), 5x tee-pee (35-40 osob), nářaďovna (vybavená základním ručním nářadím), umývárky, sprchy (topení v lázeňských kamnech), 4x suché WC a 2x hangár (kuchyně a jídelna s elektrickým osvětlením). Samozřejmostí je ohniště, hřiště, marodka i stan pro zdravotníka.

Pitná voda se získává ze studny (v případě extrémního sucha je jí omezené množství) a je vyvedena do kuchyně. V kuchyni jsou dvě plynové trouby se sporáky, dřez s tekoucí teplou (lázeňská kamna) i studenou pitnou vodou, pec na dřevo a kompletní vybaveností pro běžné táborové potřeby. K dispozici je elektrické osvětlení i zásuvky na 220V (solární panel).

Táborová základna se nachází v zákazu vjezdu. Pro vjezd obdržíte dvě povolenky. Autobusová zastávka je cca 45 minut pěšky dolů po zpevněné cestě. Veškerá vybavenost je cca 30 minut jízdy autem v nedalekém Třinci.

Ceník

900 Kč/den pro oddíly RR
1100 Kč/den pro ostatní zájemce

Pokud je méně než 30 účastníků:
30 Kč/osoba/den pro oddíly RR
40 Kč/osoba/den pro ostatní zájemce

Další základny

Naši podporovatelé a partneři

Naším největším podporovatelem je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Na krajské a lokální úrovni nás dále podporují především jednotlivé krajské a obecní úřady, církve a různé firmy.
Na národní či krajské úrovni jsme rovněž členy nebo spolupracujeme s různými organizacemi a církvemi. Díky aktivní spolupráci a předávání zkušeností může naše služba růst a fungovat.