Tábor pro Izraelské děti v České Televizi – 2014

Izrael2Na konci červencového tábora byla ICEJ v Jeruzalémě oslovena naše organizace, aby uspořádala pobyt pro izraelské děti sužované právě probíhající válkou. Ač bylo na táborech plno a na přípravu bylo jen 14 dní, podařilo se Ostravské 42. přední hlídce Royal Rangers připravit pobyt pro 30 dětí a 3 vedoucí z dětského domova Neve Galim z města Ašdód.

Šlo o velkou výzvu, nikdo z vedoucích netušil do jak náročného projektu a to jak z hlediska logistiky, tak bezpečnostních opatření jde. Přesto vedoucí Royal Rangers výzvu přijali a musíme říci, že přes všechny peripetie, nepřízeň počasí a nepředvídatelné komplikace ji zvládli perfektně. Izraelské děti viděli mnohé zajímavé místa v naší zemi, navštívili Osvětim, ale nejvíce byli ohromení naší přírodou. Tolik zeleně ještě neviděli.

Pro vedoucí a děti z česka to byla velká životní zkušenost. Během pobytu se ukázalo, že mnohé naučené postupy a zkušenosti nebudou fungovat díky naprosto rozdílné kultuře, z které izraelské děti přijely. Velmi mnoho jsme se naučili o toleranci, trpělivosti a důvěře v modlitby k našemu Bohu. Zajímavá zkušenost byla i v tom, že tábor nemusí probíhat v lese, nebo na vodě, ale dá se uspořádat skvělý pobyt i ve městě. Povedlo se uskutečnit vše v jednom. Pobyt na vodě, v lese i tábor ve městě. Díky podpoře místního sboru má ostravská hlídka dokonalé zázemí tělocvičny a parku. V kombinaci se spoustou památek, přírody a hor v okolí bylo vytvořené dokonalé zázemí pro pobyt malých neposedů z Izraele.

V průběhu pobytu vznikly mezi mladými Čechy a Izraelci mnohá přátelství, které již teď plánujeme budovat pokračující spolupráci. Loučení bylo v duchu modlitby: příští rok v Jeruzalémě. Můžeme prozradit, že s velkou pravděpodobností Ostraváci stráví velikonoce právě v Jeruzalémě.

Účastníci akce z české strany sepsali své dojmy, které si můžete přečíst zde.

 

Níže se můžete podívat na krátkou reportáž české televize,
která nás zastihla na výletě v Beskydech:

Napsat komentář

Copy link
Powered by Social Snap