Srbsko 2014 – misijní NVT juniorů

Poslední týden června jsme vyjeli s deseti juniory realizovat Tábor v Srbské Pivnici. Ač jsme málem cestovali přes Ukrajinu, nakonec jsme Srbskou Pivnici našli bez potíží – na mém tachometru to bylo přesně 899km. Protože nás místní už trochu znali z minulého roku, dostalo se nám vřelého přijetí a po celou dobu se o nás domácí starali jako o vážené hosty. Srbská kuchyň nám velmi chutnala a místní farmáři se předháněli v donášení materiálu pro kuchyň. Zrovna byla doba zralých třešní, meruněk a broskví, což jsme si parádně vychutnali.

Náš tým juniorských vedoucích měli dobře připravený program a tak jsme museli improvizovat pouze jeden den, kdy soustavně pršelo. Musíme konstatovat, že se junioři znovu vytáhli a program byl pro všechny velmi zajímavý. Dokonce mnozí hodnotili letošní ročník za ještě lepší než loňský. Téměř každý den jsme měli aktivity na místním fotbalovém hřišti Slávia, kde začali docházet i děti, které na tábor přihlášené nebyly. Podařil se nám tedy původní plán naše aktivity rozšířit i pro veřejnost.

Celý tábor byl moc fajn a všech 30 účastníků slíbilo, že příště příjdou zase. Najdeme další schopné juniory, kteří budou ochotní s námi na další misii vycestovat?

Několik fotografii ze Srbska 2014 najdete zde.

Srbsko2014_034

Napsat komentář

Copy link
Powered by Social Snap