Podzimní konference velitelů 2010

V sobotu  27. 11 2010 proběhla podzimní konference velitelů RR. Tentokrát přijely téměř všechny hlídky a tak nás bylo téměř 90. Program byl okořeněn oslavou narozenin našeho Národního. Málem jsme jej rozplakali, taková to byla legrace. Stále je záhadou, kde Karel sehnal všechny ty fotky …

Samotný program byl ale také zajímavý. Irena Zemanová z Dětské misie nám přednášela o generační komunikaci, což bylo velmi zajímavé a inspirující. Máme slíbeno, že skripta k této přednášce budeme mít do konce tohoto týdne k dispozici.

Druhou přednáškou byla prezentace mluvčí české policie Jižní Moravy na téma práce se zneužívanými a týranými dětmi. Některé fotografie jsme museli překliknout, protože se na to nedalo koukat. Některými údaji a hlavně příklady z praxe jsme byli šokováni. Je to neuvěřitelné, co všechno se děje mezi lidmi v našich městech. Bylo moc užitečné pak diskutovat jak my, vedoucí dětských kolektivů můžeme spolupracovat s policii, co dělat při podezření z týrání a zneužívání dětí, se kterými se můžeme setkat.

Odpoledne jsme pak byli seznámeni s připravovaným vzdělávacím systémem pro naše juniory. Brzy budou k dispozici přihlášky na NVT juniorů: Zimní přežití, Divoká voda, Přežití v přírodě a další.

Velice si vážíme a děkujeme Brněnské hlídce za jejich pohostinnost a perfektní zázemí pro naší konferenci. Moc dobrá práce – díky.

Napsat komentář

Copy link
Powered by Social Snap