NVTjuniorů – Trek v horách

Historicky první trekové NVT se nad očekávání povedlo. Tedy aspoň podle mého názoru.

První den hned po příjezdu na sraz jsme se přesunuli do klubovny 3.ph RR ve Vsetíně, kde proběhlo úvodní seznámení a Karlova lekce o výbavě. Mnozí zjistili, že některé věci jim asi budou chybět. No nic, dobalili jsme se a vyrazili vlakem na Čertovy skály ( příhodný název J ) v Lidečku, kde jsme se téměř celé odpoledne věnovali slaňování a lehkému lezení po skalách. Pro mnohé bylo slaňování dlouhých stěn velkým zážitkem a překonáním sama sebe.

Po přespání v lese u skal jsme si to druhý den namířili na vlakové nádraží – směr Slovensko, Martin, Blatnica. Právě v Blatnici byl začátek našeho treku po Velké Fatře. Po menší bojovce s Českými drahami ( příště zpoždění asi započítáme do plánu…), konečně vyrážíme Blatnickou dolinou na hřeben. Dnes nás čeká „jenom“ 700-800 výškových metrů. Nakonec  zvládáme všichni a za tmy kempujeme u salaše poblíž památníku SNP, kde je oficiálně dovoleno přespat. Mnozí si už při tomto výstupu ověřili, že to, co se učili v první lekci, mělo něco do sebe, např. čelovka se hodí, apod.

Ráno jsme se probudili do větrného, ale nádherného dne a chvála Pánu to tak bylo až téměř do konce akce. Poslední noc nám trochu sprchlo, ale to už jsme sestupovali do údolí na vlak domů, takže to zas tak moc nevadilo.

Velká Fatra nás odměnila nádhernými výhledy a scenériemi, hlavně holé hřebeny byly krásné. Prošli jsme hlavní hřeben přes Ostredok a Ploskou, uskutečnili i náročnější výstup na Rakytov, který stál opravdu za to.

Bylo to NVT – výcvikový tábor a proto součástí bylo několik praktických a duchovních lekcí, které jsme si během akce prošli. Každý účastník měl za úkol si pro ostatní připravit praktické podobenství a vždy před modlitbami ráno a večer jej předat ostatním. Učili jsme se tak dívat na věci kolem sebe a přemýšlet, jak tím můžeme dětem ilustrovat některou z biblických pravd.

Vše jsme si s sebou nesli na zádech, museli jsme myslet na to, abychom měli dostatek vody, nachodili jsme pěkných pár kilometrů, ale stálo to za to.

Modlitby, povídání a následné usínání pod nebem plným hvězd , skvělá parta, která se z nás utvořila – to jsou jen střípky ze zážitků, které si odnášíme.

Pokud váháš, nenech si příští rok tuto akci ujít.

Peca.

Připojuji ještě několik reakcí účastníků :

„Bůh jednal mezi námi tím, že naši, teď už partu, spojil, teď jsme kamarádi, kteří mi snad poradí, když se na něco zeptám jak co dělat v Royalu, apod.“

„ Pro mě je svědectvím to, že skrze ta podobenství jsem si uvědomila spoustu věcí. Věřím, že mi Bůh hodně skrze to ukazoval, co v mém životě chce změnit, jak můžu jít dál, nevzdávat se, když něco nevyjde, apod. „

„ Nádherná akce ve společnosti nových přátel a Boha. Nějaký ten puchýř stál za to, vidět vrcholky kopců „

„ Bolela mě kyčel jak cip, pomodlil jsem se, aby mi Pán pomohl a bylo to v cajku a ještě jsem k tomu dostal  novou energii.“

„ Dobrý zážitek byl výstup první den a krásná příroda. Líbila se mi naše parta, včetně instruktorů !-).

Bůh tady ke mně mluvil, takže jsem za to rád.“

Rozsáhlou fotogalerii najdete zde.

Copy link
Powered by Social Snap