Konference velitelů – podzim 2012

V sobotu proběhla podzimní konference velitelů Royal Rangers. 18. Přední hlídka Brno nás přijala a vzorně se o nás starala, za což jim patří velké díky.

V dopolední části nás Stašek Bubik motivoval k tomu, abychom se na věci kolem nás dívali jako na příležitosti. Víme na koho se můžeme spolehnout a abychom dosáhli „nedosažitelného“, je třeba se dívat správným směrem. Bylo to pro nás osvěžující povzbuzení.

Z hlavních témat vybírám:

  • přivítali jsme tři nové Přední hlídky, konkrétně z Vlašimi, Opavy a Nymburka, které letos začaly aktivně pracovat,
  • představili se tři noví velitelé Předních hlídek – Lukáš v Uherském Brodě, Jakub v Zábřehu a Jožka v Brně,
  • čekají nás důležité změny vzhledem k novému Občanskému zákoníku a proto otevřeme již brzy webové diskuzní fórum k novým stanovám,
  • ocenili jsme juniorské vedoucí, kteří letos úspěšně absolvovali NVT juniorů vodácké a NVT juniorů trek,
  • velmi zajímavé byly také pozvánky na celostátní akce pro děti na rok 2013. Kromě osvědčených, tradičních aktivit přibyly i zcela nové, jako je třeba misijní výjezd do Srbska nebo Bitva pěti armád.
  • byla vyhlášena sbírka spacáků a karimatek pro misijní výjezd do Srbska. Jak jsme již informovali, další speciální výcvik juniorských vedoucích bude dovršen NVT juniorů misijní v Srbsku. Navázali jsme kontakt se slovenskou vesnicí na severu Srbska, kde začátkem léta 2013 zorganizujeme tábor pro místní děti. Přestože tam existují fungující aktivity pro děti, neznají tam možnost kempovat v přírodě a co je spacák či karimatka také nikdo netuší. Proto jsme se rozhodli, že se pokusíme dát dohromady alespoň 30ks spacáků a karimatek, klidně i používaných a dovézt je v létě do Srbska jako dar místním, kteří s dětmi pracují. Pokud vám tedy leží někde na půdě již nepoužívaný spacák či karimatka, nám by velmi pomohly.
  • již tradičně na konferenci prezentovaly vybrané Přední hlídky svoji činnost. I když jsem si myslel, že jako národní velitel mám přehled, co se kde děje, bylo pro mne příjemným překvapením, jak skvěle to funguje v Mariánkách, Rumburku a Vyškově.

Děkujeme všem za účast a za dobrý čas, který jsme mohli spolu prožít.

Reportáž z konference (podstatně podrobnější) z pera našeho zpravodaje Jožky najdete zde.

Jeho fotogalerii najdete zde.

 

2 komentáře u „Konference velitelů – podzim 2012“

  1. Hey would you mind letting me know which web host you’re utilizing? I’ve loaded your blog in 3 different web browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most. Can you recommend a good web hosting provider at a reasonable price? Cheers, I appreciate it!|

  2. Wow, this post is pleasant, my sister is analyzing these things, so I am going to tell her.|

Napsat komentář

Copy link
Powered by Social Snap