Jarní konference velitelů RR 2014

Jarní konference velitelů 2014
Jarní konference velitelů 2014

Začátkem dubna (12.4.2014) se velitelé Roal Rangers setkali na své jarní konferenci v Brně. K všeobecné spokojenosti jsme odsouhlasili rozdělení letošních dotací z MŠMT – které nám i letos pomohou realizovat některé projekty zaměřené na děti a mládež. V dopoledním vdělávacím bloku nám sloužil Marek z Ostravy, který zajímavou formou nejen informoval co vše je možné s dětmi dělat, ale nás hlavně inspiroval, že je stále mnoho nových a zajímavých oblastí, do kterých můžeme (měli bychom) vstupovat. Velmi inspirativním vstupem bylo také svědectví dvou ostravských juniorek o tom, co v posledním roce prožívají. Kéž by se takovéto hledání pokladů rozšířilo na celou republiku.

Konečně jsme také mohli obdarovat vyznamenané velitele a splnit tak slib z výroční podzimní konference. Konečně se nám totiž podařilo medaile z USA dovézt. O téhle záležitosti by možná bylo zajímavé někdy napsat samostatný článek. To by jste nevěřili kolik práce stojí nechat si poslat balíček z Ameriky.

Hlavním programem pracovního bloku konference bylo otevření veřejné rozpravy o připravovaném Organizačním řádu naší organizace. Markéta s Karlem nám představili hlavní body, Honza zřídil diskuzní forum a do konference se všichni vedoucí mohou k řádu vyjádřit. Rádi bychom na podzimní konferenci hlasovali o konečné podobě.

Zajímavý projekt – Táborovou hru: „110°od Marsu“ nám nabídli Pražáci a Ivo nás pozval na novou táborovou základnu u Žermanické přehrady. Karel nás informoval o připravovaném misijním výjezdu juniorů do Srbska spolu s prosbou o pomoc při hledání sponzorů. Prozatím máme akci finančně zajištěnou jen z poloviny.

Děkujeme 18. Přední hlídce v Brně za poskytnuté zázemí a servis, díky čemuž konference proběhla v příjemné atmosféře.

[metaslider id=3581]

Napsat komentář

Copy link
Powered by Social Snap