Evropské setkání RR

ELC2010Začátkem února 2010 jsme vyjeli na Euro Leader Conference do Makedonie. I přes Maďarskou sněhovou kalamitu a Srbské neudržované silnice jsme šťastně dojeli k řeckým hranicím a opět po roce se shledali s téměř všemi evropskými národními. Karel sice již první ve čtvrtek byl nervózní z nedělní zpáteční cesty, ale já si to celkem užíval. Nejeli jsme tam ale pro zábavu. Hlavním tématem byl pochopitelně Eurocamp 2011 ve Francii. Všechno je už téměř připravené a do podzimu musíme nahlásit účastníky. Brzy zde uvedeme podrobné informace. Něco více o místu a přípravách najdete zde.

Na evropské konferenci jsme také měli možnost prezentovat naše projekty s docela překvapivým zájmem. Netušil jsem, že v mnoha vyspělých evropských zemích dětské organizace vůbec se státem nespolupracují a nevyužívají žádné dotační programy.  Proto naše projekty jako XED, Ringoturnaje a další aktivity bodovaly.

Pro nás největším přínosem byla diskuse s předsedou RR Interncional o další možné spolupráci. Naplánovali jsme spolu vzdělávací akci na kterou se moc těším. Konference byla pro nás určitě přínosem. Díky patří Karlovi za překlad a skvělé autíčko a také Oldřichovickému sboru, který nám cestu výrazně sponzoroval.

Fotogalerii můžete navštívit zde.

Napsat komentář

Copy link
Powered by Social Snap