ELC 2014 – Euro Leader Conference Royal Rangers

ELC2014_Wroclav_001Letošní Evropská konference národních velitelů proběhla v polském Wroclavi. Karel opět obětavě věnoval kus své rodinné dovolené, aby mi mohl sloužit jako překladatel a tak jsme vyrazili mým skromným Fordíkem na sever. Letošní konference se zúčastnilo 25 zemí včetně čestného hosta Douga Marshe z USA, který je šéfem RR Internacional.

Nejdůležitějším výstupem konference je fakt, že jsme konečně oficiálně založili Asociaci Royal Rangers Europe. Vedeme o tom diskuze už pěknou řádku let, ale konečně se učinily první kroky. Teď nás čeká složitá legislativa v EU, kterou zajišťují Švýcaři. Němci zase zajišťují zázemí a servis. Doufám, že to posune RR v Evropě o kus dál, hlavně v oblasti mezinárodní spolupráce. Společné Eurocampy co čtyři roky sice fungovaly vždycky, ale možností je zde přeci mnohem více.

ELC2014_Wroclav_009Velikou část konference jsme také věnovali příštímu Eurocampu, který proběhne v roce 2016 právě v polském Wroclavi. Viděli jmse pozemky a přípravy se rozbíhají na plné obrátky. Vše bude připraveno pro 13 000 účastníků. Ano, třináct tisíc. Výhodou je také to, že pozemek nám umožnín tábořit téměř všem pohromadě. Novinkou bude veliká, otevřená aréna místo obrovského stanu. Něco na způsob Nemeckých Bundescampů, který Němci připravují na letošní rok pro 10 000 táborníků. (Mimochodem, kdo chce se mnou letos na návštěvu německého Bundescampu?)

Zlatým bodem programu konference byla Karlová prezentace našeho tábora v Srbsku. Jednoznačně nejlepší prezentace a určitě také nejlepší akce v Evropě. Vyjímečná tím, že jsme udělali něco pro druhé se zaměřením na děti. Ono totiž mezinárodních aktivit je více, ale všechny jsou zaměřeny na mládež a vedoucí. Náš misijní tábor v Srbsku a zároveň výcvikový tábor pro juniory má své pokračování i v letošním, druhém ročníku. Už se moc těšíme.

Pokud Vás zajímá situace RR v Evropě, najdete je na stránkách RRE zde.

ELC2014_Wroclav_010ELC2014_Wroclav_004ELC2014_Wroclav_003

2 komentáře u „ELC 2014 – Euro Leader Conference Royal Rangers“

  1. This is the right web site for anybody who would like to understand this topic. You know a whole lot its almost tough to argue with you (not that I personally will need to…HaHa). You certainly put a new spin on a subject that’s been written about for many years. Excellent stuff, just excellent!|

  2. Hurrah, that’s what I was looking for, what a material! present here at this weblog, thanks admin of this site.|

Napsat komentář

Copy link
Powered by Social Snap