Výroční setkání hlídek severní Moravy – 5. ročník

V loňském roce se krajský zahajovák naprosto vyvedl, a tak jsme si řekli, že v roce 2017 bude ne na dva, ale na tři dny pod stanem. Půl roku jsme se poctivě připravovali, nicméně plány jsou jedna věc, a realita druhá – počasí neporučíme. Týden předem snad jen krajská rada věřila, že se akce uskuteční. I přes děsivou předpověď a zimu jak v listopadu bylo tři dny před akcí rozhodnuto navzdory předpovědím, že do toho půjdeme. Jen jsme trošku přesunuli místo konání z malebných Beskyd do ostravského Zálomu.

A tak jsme se v pátek sešli. Přijela sice jen třetina dětí, všichni ostatní již s víkendovkou pro nepřízeň počasí nepočítali, ale i tak nás bylo necelých osmdesát z pěti hlídek a jedné vznikající. Zahajovák jsme mohli rozjet i díky tomu, že vedoucí a junioři pracovali na přípravách již od čtvrtku. Celý pátek se nesl ve slavnostní povznesené náladě. Ve 20:00 byla hvězdná obloha, zima jako psinci, to nám však nebránilo vyrazit s pochodněmi v zástupu jednotlivých hlídek k ohni. Zde již čekala slavnostní hranice, u které noví junioři, složili slavnostní slib sloužit Bohu a Royalu. Po táboráku jsme následně již v budově Zálomu měli tradiční noční čajovny hlídek.

Sobota: Pršelo, jen se lilo, ale royalista je nepromokavý, nehořlavý, dobře omyvatelný a rychle srůstá. Proto jsme – déšť nedéšť – vařili venku guláš a soutěžili v lukostřelbě a zatloukání hřebíků (ne Hřebíka :)). Odpoledne jsme se popasovali v tělocvičně při miniringoturnájku a v modlitebně při střelbě z našich super nových opakovacích vzduchovek. Ač zahajovák nakonec končil v pět odpoledne, Ostrava a Jeseník pak zůstali na Zálomu až do neděle a naplno využili jak střelnici, tak i tělocvičnu.

Shrnuto a podtrženo: žádný déšť a počasí nás rozhodně nerozhodí. Akce bylo naprosto skvělá a těšíme se na další ročník. Tento zahajovák se zdá zařadit mezi legendární ročníky, a tak se těšíme na příští stanování na louce pod Lysou horou v Janovicích!

Kdo nezažil, nepochopí.

Fotogalerie zde.

Copy link
Powered by Social Snap