Velikonoční výprava v Příbrami.

Do Země zaslíbené

výprava 19. přední hlídky Royal Rangers – Příbram, 15. 4. 2017

Scházíme se v devět hodin dopoledne u páté základní školy, krátce si povídáme o Velikonocích, rozkrajujeme a ochutnáváme pečeného velikonočního beránka, pak jdeme do lesoparku Litavka.

Cestou hrajeme pozorovací hru a také si povídáme o škole.

Na začátku lesoparku se dozvídáme o historii říčky Litavka a o sejpech po těžbě zlata v lesoparku.

U ohrady s muflony je malé hřiště, zde se zastavujeme, abychom si opět krátce povídali o Velikonocích a cestě do Země zaslíbené. Vedoucí nám čte několik veršů z Bible.

A tak pokračujeme k moři, abychom přešli na druhou stranu, sice ne suchou nohou, ale mokrou studenou vodou. Někteří z nás zkoušeli přehradit Litavku, ale nějak se jim to nepovedlo.

Nakonec se po této dobrodružné cestě zastavujeme v sejpech a zakládáme tábor, kluci budují stany a my ostatní připravujeme dřevo k ohništi.

Než nastala chvíle oběda, šli jsme nasbírat manu a při tom nás kousali hadi a štíři. Kdo byl hryznut, šel se vyléčit k holi, kterou držel Mojžíš nad hlavou.

Po sběru many a chytání létajících křepelek dívky rozdělaly oheň k přípravě oběda. Oběd provázely i obětiny skutečné, když se řezbáři několikrát pořezali při tvorbě ozdobných dřevěných předmětů. Oddílový zdravotník měl tak plno práce a nakonec konstatoval, že musí doplnit lékárničku.

Kolem druhé hodiny odpolední se vypravujeme z tábora na další putování do Země zaslíbené. Na nedaleké louce kluci připravili hřiště pro ringo.

Ke slovu opět přichází několik skvělých veršů z Písma a pak se jde hrát ringo.

V pozdním odpoledni nadešel čas pro návrat z lesoparku do civilizace. Všechno balíme a jdeme. Za celou výpravu jsme také poznali několik druhů stromů, rostlin a ochutnali rostliny, které lze sníst.

Celou naši výpravu do Země zaslíbené končíme opět u páté základní školy a zde se také družinovými pokřiky loučíme.

 

Vítězslav Čermák – Atana

[PVGM id=6146]

 

Copy link
Powered by Social Snap