Royal Rangers v ČR

Railtrip

Několik let pořádala vždy na Den železnice 41. PH RR v Zábřehu závod pro milovníky cestování vlakem – Railtrip. Soutěžící týmy mají za úkol použít během dne co nejvíce vlaků na co nejvíce trasách. V posledních pár letech se tento závod kvůli nedostatku organizátorů neuskutečnil, ale kdoví, možná se organizace znovu někdo chopí a dočkáme se dalšího ročníku.

Jak to vlastně probíhá? Krátce po půlnoci na Den železnice, který se koná každoročně v nějakou sobotu na konci září, se přihlášené týmy sejdou na vlakovém nádraží v Zábřehu. Tady si zakoupí jízdenku SONE+, která je opravňuje k cestování po celé republice a občas i kousek za hranice. Právě v tento den může na jízdenku, která je normálně určena pro 2 dospělé a 3 děti, jet pět lidí bez ohledu na věk. Zábřeh však není startovní stanicí Railtripu. Ta zůstává utajená až do poslední chvíle. Účastníci dostanou obálky s instrukcemi, podle kterých se postupně dostanou do startovní stanice. Tady se dozví, v jaké stanici bude letos cíl, a závod může začít.

Někdo se jede na Railtrip jen tak projet a strávit čas s kamarády a někdo hraje o vítězství. To znamená co nejvíckrát přestoupit a navíc nejet po té samé trase dvakrát. Podmínky jsou hráčům ztíženy tím, že nesmějí mít u sebe žádný jízdní řád. Spojení si mohou hledat jen na jízdních řádech ve stanicích nebo se ptát na informacích a průvodčích. Při závodu zažijí spoustu legrace a dobrodružství a dostanou se na místa, kam by se jinak nejspíš nepodívali. Railtrip má už poměrně dlouhou tradici a nejlepší týmy dokážou za den použít i 30 různých vlaků.

Protože hra téměř od půlnoci do půlnoci by byla pro mladší děti příliš náročná, začali jsme letos pořádat i Railtrip pro rodiče s dětmi. Tady hrají v týmu maximálně 2 dospělí a 3 děti, začíná se později a končí se dřív. Kromě bodů za přestupy mohou týmy získat i body za projetí zajímavé tratě nebo navštívení nějaké památky.

Nejlepší týmy obdrží hodnotné ceny, kterými nás sponzorují České dráhy.

Aktuální informace o jednotlivých ročnících najdete na stránkách http://railtrip.blog.cz/.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.