Royal Rangers v ČR

Procházka růžovým sadem

Prochazka ruzovym sademProcházka růžovým sadem je šifrovací závod, který pořádá 41. přední hlídka Zábřeh a koná se každé jaro už od roku 2005.

Probíhá většinou nějak takto; v pátek odpoledne se všechny týmy, které se stihly včas přihlásit, sjedou na místo, které je pro daný ročník určeno jako základna. Večer si vyslechnou krátké slovo na cestu a dostanou mapu s deseti zaznačenými stanovišti, načež jsou vyslány do divočiny a organizátoři se jdou pořádně vyspat. Úkolem týmů je do limitu, který je většinou stanoven na některou sobotní podvečerní hodinu, přinést klíč. Nikdo ovšem neví, kde se klíče nacházejí. Tato informace je (spolu se spoustou zbytečností) ve zprávě, která je rozdělená na deset částí. Každá část je zašifrována jinou šifrou a umístěna na jedno z deseti stanovišť zakreslených v mapě. Tým, který by tedy chtěl Procházku růžovým sadem dokončit, musí obejít všechny nebo alespoň potřebnou většinu bodů, vyluštit šifry, které na nich najde, takto získané části zprávy správně seřadit za sebe, pochopit ze zprávy, kde se nacházejí klíče, toto místo najít, jeden klíč si vzít a dorazit zpátky na základnu, to vše v časovém limitu. Týmy, které přinesou klíč, většinou v průběhu Procházky růžovým sadem nachodí něco přes 40 km. Kritérií pro určení konečného pořadí je ale více, a proto většinou není pro dobré umístění potřeba vrátit se s klíčem. V průměru nám přinese klíč zhruba jeden tým na ročník, a v tom je právě ta výzva Procházky růžovým sadem: „Dokončit ji není jen tak, takže pokud se vám to podaří, zasloužený obdiv vás nemine“.

Více informací o hře najdete na stránkách prochazka.blog.cz a také na Facebooku na stránce www.facebook.com/ProchazkaRuzovymSadem.