Kurz pro zdravotníky

zdravotník1V termínu 26.3 – 29.3.2015 pořádá ZSRR kurz „Zdravotník zotavovacích akcí“ se zaměřením na poskytování pomoci ve stížených přírodních podmínkách.
Kurz je určen pro široké spektrum zájemců, od lidí, kteří mají zájem se realizovat jako zdravotníci při volnočasových aktivitách dětí i dospělých, pro ty, kteří chtějí mít jistotu, když mají poskytnout neodkladnou pomoc při ohrožení života či zdraví ve svém každodenním životě.
V průběhu kurzu se frekventanti naučí jak správně postupovat při řešení všech možných i nemožných situacích, se kterými se mohou v životě potkat.
Naučí se správně provádět KPR (cardiopulmonární resuscitaci), zastavovat masivní krvácení, používat AED (automatický defibrilátor), co dělat, když se dítě dusí a spoustu dalších témat. Výuka zahrnuje komunikaci se záchrannými složkami. Co dělat se zraněným podchlazeným pacientem v horách, jak se chovat při teroristickém útoku při použití konvenčních zbraní či výbušnin, jak zajistit sebe a skupinu při použití špinavé bomby atd….
Nedílnou součástí je pětihodinový blok vodní záchrany.
Kurz je akreditován MŠMT a je vyučován interaktivně (většina výuky probíhá formou řešení praktických situací). Je nutné počítat s tím, že kurz je spojen s pohybovými aktivitami v terénu, proto je nutné, aby účastníci na to byli připraveni – jak oblečením a obuví, tak i odhodláním.

Na kurz je možné se na emailu royal.ichthys@seznam.cz

Copy link
Powered by Social Snap