Kurz zdravotníků zotavovacích akcí 2016

zlstezka1V termínu 24.–27.3.2016 pořádá Záchranná služba Royal Rangers kurz „Zdravotník zotavovacích akcí” se zaměřením na poskytování pomoci ve ztížených přírodních podmínkách.

Kurz je určen pro široké spektrum zájemců – od lidí, kteří mají zájem se realizovat jako zdravotníci při volnočasových aktivitách dětí i dospělých, po ty, kteří „pouze” chtějí mít jistotu, když mají poskytnout neodkladnou pomoc při ohrožení života či zdraví ve svém každodenním životě.

V průběhu kurzu se frekventanti naučí jak správně postupovat při řešení všech možných i nemožných situací, se kterými se mohou v životě potkat. Naučí se správně provádět KPR (kardiopulmonální resuscitaci), zastavovat masivní krvácení, používat AED (automatický defibrilátor), co dělat, když se dítě dusí, a spoustu dalších témat. Výuka zahrnuje komunikaci se záchrannými složkami. Co dělat se zraněným podchlazeným pacientem v horách, jak se chovat při teroristickém útoku, při použití konvenčních zbraní či výbušnin, jak zajistit sebe a skupinu při použití špinavé bomby, atd. Nedílnou součástí je pětihodinový blok vodní záchrany.

Kurz je akreditován MŠMT a je vyučován interaktivně (většina výuky probíhá formou řešení praktických situací). Je nutné počítat s tím, že kurz je spojen s pohybovými aktivitami v terénu, proto je nutné, aby účastníci na to byli připraveni – jak oblečením a obuví, tak i odhodláním.

Na kurz je možné se přihlásit e-mailem na adresu royal.ichthys@seznam.cz.