Royal Rangers v ČR

Bloudění

Bloudění je outdoorová víkendová akce. Koná se dvakrát ročně, na jaře a na podzim. Je určeno pro všechny, kteří jsou schopni chodit celý víkend se všemi svými vecmi na zádech. Znalost orientace je výhodou, ne však nezbytností.

Začíná se v pátek v podvečer na nádraží v předem domluveném městě, kde se sestavují týmy, sepisuje prezence a rozdávají instrukce. Každý tým by měl mít sebou vždy předem pro všechny dohodnuté věci, které se jim po cestě budou hodit. Skupinky bývají vysazeny vlakem, kde dostanou první kousek mapy a šifru. V šifře je ukryto místo na mapě, kam musí dojít. Na onom místě hledají yellowstone – kámen s namalovným žlutým šnekem, u kterého je v okruhu několika metrů ukryta schránka s dalším kouskem mapy a další šifrou. Takových bodů bývá 5-10. Cílem bloudění je především dorazit na poslední bod, označený kamenem se žlutým křížkem. Úspěšný příchod do cíle je limitován časově, většinou do nedělního dopoledne.
Jsou zakázány všechny vlastní mapy, GPS navigace a jiné přístroje určující polohu. Povolena je tedy buzola nebo kompas…

První bloudění proběhlo na jaře 2002, a za tu dobu se bloudilo v rozličných oblastech Čech, jako například Šumava, Brdy, Boletice, Slavkovský les, Český les, Česká kanada, Křivoklátsko, Adršpašsko-Teplické skály a další.