Royal Rangers v ČR

Jarní konference velitelů 2017

První sobotu dubna se konala jarní konference velitelů Royal Rangers 2017. Opět nás hostili Brňáci, za což jim tímto chceme vroucně poděkovat. Jejich pohostinnost je pro nás velikým povzbuzením.

Tentokrát naše konference měla mezinárodní rozměr, protože nás navštívil Národní velitel Royal Rangers Maďarska. Dopoledne nám Géza sloužil Slovem co znamená opravdové vůdcovství, které opíral na příkladu velikého vojevůdce Mojžíše. V druhé části jsme se dozvěděli, jak to v Maďarském RR funguje a nahodil otázku, jak bychom mohli v budoucnu spolupracovat. Vzešly z toho první pozvánky z obou stran a tak některé akce v tomto roce budou snad opravdu mezinárodní. Myslím, že jsme jej docela nažhavili na Ringoturnaj a červnový Larpový víkend a do budoucna to pro Maďary bude zajímavá výzva. Téměř jistě už letos pojedou někteří naši vedoucí na maďarský NTT, což je národní trekový výcvikový tábor pro vedoucí. (Zájemci se mohou hlásit Karlovi Hauptmanovi.) Na oplátku Maďarští junioři zřejmě využijí náš vodácký výcvik juniorů na rakouské Salze a NVTjun.Trek na Slovensku, které již tradičně připravujeme na závěr prázdnin.

Dále na konferenci jsme slavnostně odměnili prvního absolventa Royal Academy, kterou úspěšně dokončil Matouš z Ostravy. Gratulujeme.

V neposlední řadě jsme rozdělili dotace a určili nové pravidla pro vyúčtováni. Administrativa se nám stále komplikuje, ale na druhé straně jsme rádi, že můžeme spolupracovat s Ministerstvem školství, které nás svým grantem i letos podpořilo.

Tak vzhůru do práce. Čeká nás květnový Ringoturnaj, mnoho dalších, zajímavých víkendovek a hlavně letní tábory.

Ať se vydaří !!!

P.W.